Przygotuj się do Sylwestra !

Nadeszła jesień, a z nią wzmożona potrzeba zadbania o cerę. Odbijają się na niej bowiem nie tylko działania czynników zewnętrznych, niezależnych od nas, ale także te, na które mamy wpływ. Cudowny urlop Więcej

Medycyna estetyczna odcinek 4. Kwas hiauloronowy na zmarszczki

Specjalnie dla osób, które obserwują efekty starzenia się twarzy i myślą o rozpoczęciu działań, mających na celu zapobieżenie im lub ich usunięcie, przedstawiamy informacje, dotyczące zabiegów odmładzających z zastosowaniem kwasu hialuronowego, wprowadzanego Więcej

Medycyna estetyczna ocinek 3. Kwas hiauloronowy

W życiu wielu osób nadchodzi moment, kiedy zaczynają zastanawiać się nad możliwością poprawy natury. Czasami wynika to z upływającego czasu, czasami z pewnych niedoskonałości, które stają się naszym udziałem. Co zrobić, by Więcej

Medycyna estetyczna. Odcinek 2- Botoks

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat odmładzania za pomocą botoksu. Postaramy się przybliżyć Państwu wszelkie niezbędne szczegóły oraz rozwiać wątpliwości, dotyczące bezpieczeństwa, bolesności, przeciwwskazań czy też samego przebiegu tej terapii. Więcej

Medycyna estetyczna odcinek 1. Wstęp

Piękny i młody wygląd jest dla wielu osób bardzo ważnym aspektem funkcjonowania. Chcemy prezentować się dobrze, bo zapewnia to powodzenie w sferze prywatnej, a także – nierzadko –zawodowej. Pierwsze wrażenie, które robimy Więcej

 

Mity związane z trądzikiem

bez trądziku

Chcielibyśmy, korzystając z okazji, obalić również parę mitów związanych z trądzikiem. Najpopularniejsze z nich to:
1. Samo przejdzie
Nieprawda. Nieleczony trądzik potrafi dokuczać latami. Dodatkowo to nie tylko problem skóry. Wpływa bowiem na samopoczucie i samoocenę. Nie wolno go bagatelizować.
2. Wystarczy dobra dieta
Nieprawda. Zdrowa dieta jest wprawdzie warunkiem koniecznym do utrzymania skóry (i całego ciała) w dobrej kondycji, ale nie ma dowodów, żeby jakikolwiek rodzaj pożywienia powodował trądzik. Może mu się tylko przysłużyć.
3. Wyjdź na słońce
Nieprawda. Słońce nie wypływa najlepiej na chorą skórę. Czasem widać wprawdzie krótkotrwałą poprawę, jednak po jakimś czasie trądzik powraca, często w większym natężeniu. Można spróbować kompromisu – opalać się  ostrożne i umiarkowane, ale wyłącznie w przypadkach, gdy przyjmowane leki nie mają w przeciwwskazaniach ekspozycji na promieniowanie UV.
4. Zawsze można to wycisnąć
Nieprawda. Samodzielne wyciskanie pryszczy to nic dobrego. Najczęściej tylko intensyfikuje stan zapalny. Najlepiej o tym w ogóle zapomnieć.
5. Winna jest wyłącznie zła higiena
Nieprawda. Nic bardziej mylnego. Odpowiednia higiena pomaga co prawda w zwalczaniu trądziku,  nie wolno jednak przesadzać, by nie pozbawić skóry naturalnej równowagi i nie osłabić jej ogólnego stanu. Nadmierne wysuszenie i podrażnienie powodować może intensywniejsze występowanie objawów.

Na koniec jeszcze kilka słów o problemie ważnym, a często niedocenianym lub niezauważanym przez specjalistów. Jest nim stan psychiki pacjenta. Wpływ trądziku na samopoczucie może być bardzo silny. Osoby, szczególnie młode, borykające się z trądzikiem, często spotykają się z niezrozumieniem, a czasem wręcz z okrucieństwem środowiska. Często także wyolbrzymiają swój problem, budując w ten sposób trudne do zwalczenia kompleksy. Jednak i z tym można sobie próbować jakoś radzić.

Oto pięć rad na poprawę samopoczucia.
1
Trądzik nie jest centrum wszechświata ani najważniejszym problemem. Wiele osób nie tylko nie przywiązuje do niego wagi, ale w ogóle go nie zauważa.
2
Ludzie, oceniający innych wyłącznie po wyglądzie i pozwalający sobie na głośną krytykę, sami są mało warci i nie należy się nimi przejmować.
3
Życie towarzyskie nie jest zdeterminowane przez wypryski i nie wolno z niego z powodu trądziku rezygnować. Na naszą atrakcyjność składa się wiele spraw. A poza tym… sprawdźmy, co tam było w punkcie pierwszym.
4
Bezczynność i rezygnacja w niczym nie pomogą. Kto nic nie robi, nie uzyskuje żadnych efektów. Terapie są skuteczne, a poza tym dają poczucie dobrze spełnionego obowiązku. Czyli same zalety.
5
I najważniejsze: z trądzikiem walczą miliony ludzi, wielu z nich wygrało. Czemu Tobie miałoby się nie udać?

Przypominamy, że gabinet kosmetyczny Nowa Ty stale współpracuje z dr. n. med. Sylwią Lipko – Godlewską, specjalistą w dziedzinie dermatologii i medycyny estetycznej. U nas można uzyskać zarówno fachową konsultację medyczną, jak i wsparcie  kosmetyczki. Zapraszamy – na pewno uzyskamy razem zadowalające Państwa wyniki.

You might also likeclose