Przygotuj się do Sylwestra !

Nadeszła jesień, a z nią wzmożona potrzeba zadbania o cerę. Odbijają się na niej bowiem nie tylko działania czynników zewnętrznych, niezależnych od nas, ale także te, na które mamy wpływ. Cudowny urlop Więcej

Medycyna estetyczna odcinek 4. Kwas hiauloronowy na zmarszczki

Specjalnie dla osób, które obserwują efekty starzenia się twarzy i myślą o rozpoczęciu działań, mających na celu zapobieżenie im lub ich usunięcie, przedstawiamy informacje, dotyczące zabiegów odmładzających z zastosowaniem kwasu hialuronowego, wprowadzanego Więcej

Medycyna estetyczna ocinek 3. Kwas hiauloronowy

W życiu wielu osób nadchodzi moment, kiedy zaczynają zastanawiać się nad możliwością poprawy natury. Czasami wynika to z upływającego czasu, czasami z pewnych niedoskonałości, które stają się naszym udziałem. Co zrobić, by Więcej

Medycyna estetyczna. Odcinek 2- Botoks

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat odmładzania za pomocą botoksu. Postaramy się przybliżyć Państwu wszelkie niezbędne szczegóły oraz rozwiać wątpliwości, dotyczące bezpieczeństwa, bolesności, przeciwwskazań czy też samego przebiegu tej terapii. Więcej

Medycyna estetyczna odcinek 1. Wstęp

Piękny i młody wygląd jest dla wielu osób bardzo ważnym aspektem funkcjonowania. Chcemy prezentować się dobrze, bo zapewnia to powodzenie w sferze prywatnej, a także – nierzadko –zawodowej. Pierwsze wrażenie, które robimy Więcej

 

Mezoterapia igłowa doskonała na cellulit

depilacja 1

Cellulit (lipodystrofia), potocznie – z uwagi na wygląd – zwany skórką pomarańczową, to zmora wielu osób. Problem zdecydowanie częściej dotyka kobiet niż mężczyzn i, co interesujące, nawet pań szczupłych i młodych. Powstaje na skutek nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej i łącznej. Stanowi defekt estetyczny, choć nie jest chorobą. Wyjątkowo dokuczliwy staje się latem, gdy panie pragną wyeksponować ciało w stroju kąpielowym. Ponieważ na jego zredukowanie potrzeba czasu, o zabiegach warto pomyśleć już w zimie.

Cellulit najczęściej pojawia się w obszarze ud i pośladków. Jego tworzeniu, oprócz skłonności genetycznych, sprzyja też nadwaga, palenie papierosów, noszenie zbyt ciasnych ubrań oraz siedzący tryb życia, zaś charakterystycznym objawem jest nierówna i pofałdowana skóra, z wyraźnie wyczuwalnymi wypukłościami – grudkami nierównomiernie rozłożonego tłuszczu. Zasadniczo lipodystrofię można podzielić na trzy rodzaje:

-        postać twardą: głównie u osób młodych i aktywnych fizycznie –  skóra jest jędrna, a tkanka podskórna przerośnięta.

-        postać wiotką: właściwą dla osób mało aktywnych z tendencją do utraty jędrności tkanek – skóra staje się mniej napięta, uwidaczniają się zagłębienia i pofałdowania.

-        postać obrzękową: widoczną u osób z zaburzeniami krążenia; wyjątkowo uciążliwa ze względu na towarzyszący jej obrzęk, ucisk i bolesność.

Jedną z najskuteczniejszych obecnie metod walki z cellulitem jest mezoterapia igłowa, znacznie efektywniejsza niż nakładanie zewnętrznie kremów lub maści. Zabieg polega na wprowadzeniu leczniczych preparatów za pomocą serii mikronakłuć bezpośrednio do tkanki tłuszczowej na głębokość od 4 mm do 1 cm. Nie jest on szczególnie bolesny, ale u osób o dużej wrażliwości na ból można zastosować znieczulenie kremem EMLA. Efektem zabiegu jest nie tylko ograniczenie skórki pomarańczowej, ale również odchudzenie danej partii ciała o ok. 1 – 2 cm. Pośladki, uda, ramiona i brzuch stają się szczuplejsze i gładsze, poprawia się krążenie, skóra się ujędrnia, a to wszystko bezpośrednio wpływa na nastrój osoby, poddawanej zabiegowi. Jak widać, korzyści jest wiele.

Dla uzyskania widocznej poprawy zaleca się wykonanie minimum trzech (a optymalnie sześciu) zabiegów w odstępach 6-8 tygodni. Raz w roku zaleca się zastosowanie terapii podtrzymującej, która pomoże zachować osiągnięte rezultaty, co warto wspierać dietą, masażami i zwiększeniem aktywności fizycznej. Nie oczekujmy jednak cudu. Co prawda przy mało zaawansowanym cellulicie w większości przypadków udaje się osiągnąć całkowicie gładką skórę, jednak przy większym stopniu zaawansowania zmian efekt nie będzie idealny. Niemniej bez problemu zaobserwujemy  wyraźnie gładszą powierzchnię skóry, osłabienie skórki pomarańczowej oraz uzyskamy istotną poprawę budowy wewnętrznej tkanki tłuszczowej, w tym odblokowanie naturalnych procesów metabolicznych.

Specjalne przygotowania do zabiegu mezoterapii cellulitu nie są potrzebne. Jedyne, o czym trzeba pamiętać, to zaprzestanie przyjmowania aspiryny i środków obniżających krzepliwość krwi na tydzień przed jego wykonaniem. Można także zapobiegawczo zastosować maść wzmacniającą z witaminą K. Zarówno przed, jak i po terapii unikamy opalania i nie wystawiamy skóry na silne zmiany termiczne. Pamiętamy też, że bezpośrednio po zabiegu, tak samo jak w przypadku każdej iniekcji, na powierzchni skóry może wystąpić zaczerwienie, obrzęk, krwiaczek lub nadwrażliwość lub ból. Wszystkie te efekty uboczne powinny ustąpić samoistnie w ciągu 7-10 dni.

Przeciwwskazania:

-        tendencja do powstawania bliznowców,

-        stany zapalne skóry ,

-        przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi,

-        ciąża lub karmienie piersią,

-        choroba nowotworowa,

-        alergia,

-        niektóre choroby przewlekłe, np. cukrzyca.

Zapraszamy na konsultację.

You might also likeclose