Przygotuj się do Sylwestra !

Nadeszła jesień, a z nią wzmożona potrzeba zadbania o cerę. Odbijają się na niej bowiem nie tylko działania czynników zewnętrznych, niezależnych od nas, ale także te, na które mamy wpływ. Cudowny urlop Więcej

Medycyna estetyczna odcinek 4. Kwas hiauloronowy na zmarszczki

Specjalnie dla osób, które obserwują efekty starzenia się twarzy i myślą o rozpoczęciu działań, mających na celu zapobieżenie im lub ich usunięcie, przedstawiamy informacje, dotyczące zabiegów odmładzających z zastosowaniem kwasu hialuronowego, wprowadzanego Więcej

Medycyna estetyczna ocinek 3. Kwas hiauloronowy

W życiu wielu osób nadchodzi moment, kiedy zaczynają zastanawiać się nad możliwością poprawy natury. Czasami wynika to z upływającego czasu, czasami z pewnych niedoskonałości, które stają się naszym udziałem. Co zrobić, by Więcej

Medycyna estetyczna. Odcinek 2- Botoks

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat odmładzania za pomocą botoksu. Postaramy się przybliżyć Państwu wszelkie niezbędne szczegóły oraz rozwiać wątpliwości, dotyczące bezpieczeństwa, bolesności, przeciwwskazań czy też samego przebiegu tej terapii. Więcej

Medycyna estetyczna odcinek 1. Wstęp

Piękny i młody wygląd jest dla wielu osób bardzo ważnym aspektem funkcjonowania. Chcemy prezentować się dobrze, bo zapewnia to powodzenie w sferze prywatnej, a także – nierzadko –zawodowej. Pierwsze wrażenie, które robimy Więcej

 

Medycyna estetyczna odcinek 4. Kwas hiauloronowy na zmarszczki

kurze łapki

Specjalnie dla osób, które obserwują efekty starzenia się twarzy i myślą o rozpoczęciu działań, mających na celu zapobieżenie im lub ich usunięcie, przedstawiamy informacje, dotyczące zabiegów odmładzających z zastosowaniem kwasu hialuronowego, wprowadzanego za pomocą igły bądź kaniuli.

Procesowi starzenia podlegają wszystkie warstwy skóry, czyli naskórek, skóra właściwa i tkanka podskórna. W związku z tym nie osiągniemy pełnego efektu odmłodzenia czy też odświeżenia twarzy, dbając wyłącznie o warstwę najbardziej zewnętrzną (naskórek), czyli stosując odmładzające kosmetyki. Każda z warstw staje się coraz cieńsza i wiotczeje, ponieważ z wiekiem nasz organizm wytwarza coraz mniejsze ilości naturalnego kwasu hialuronowego i kolagenu. Zanikowi ulega również naturalna podściółka tłuszczowa w tkance, w wyniku czego zapadają się pewne rejony twarzy, np. pod kącikami ust. Co więcej, starzenie nie dotyczy jedynie skóry, obejmując też mięśnie mimiczne. Wszystkie te procesy nasilają efekt wizualny osuwania się skóry twarzy w dół. Wyostrzają się bruzdy nosowo – wargowe i zagłębienia od kącików ust do linii podbródka, owal twarzy traci swoją młodzieńczą regularność i sprężystość, a cała twarz przyjmuje smutny wyraz.

Procesowi temu możemy przeciwdziałać na różne sposoby. Jednym z najskuteczniejszych, a przy tym bezpiecznym, bo niechirurgicznym, jest wprowadzanie w głąb skóry kwasu hialuronowego, który stanowi naturalny, budulcowy składnik organizmu. Pełni on m.in. rolę stymulującą do produkcji włókien kolagenowych i chroni wszystkie warstwy skóry przed niszczącym działaniem wolnych rodników. Potrafi też wiązać bardzo duże ilości wody, a więc stanowi środek nawilżający. W miarę postępującego procesu starzenia tracimy jednak tę rezerwę. Powstaje coraz mniej włókien kolagenowych, skóra staje się cieńsza, wiotczeje i łatwiej poddaje się grawitacji. Podając kwas hialuronowy w iniekcji, możemy zatrzymać, a nawet odwrócić ten proces, przywracając tym samym skórze młodzieńczy wygląd.

O miejscach, których ostrzyknięcie najlepiej wspomoże likwidację efektów starzenia, decyduje lekarz specjalista. Jest ich bowiem wiele, poczynając od zmarszczek poziomych czoła, poprzez bruzdy pomiędzy brwiami, zmarszczki wokół oczu, zapadnięte górne powieki i policzki oraz tzw. dolinę łez (uwypuklenie), zmarszczki pionowe wokół ust, nosowo – wargowe, aż po opadające kąciki ust, doły skroniowe czy też całkowity owal twarzy. Wstrzyknięcie może być wykonane na dwa sposoby:
    za pomocą igły (kilka nakłuć skóry wzdłuż przebiegu bruzdy);
    techniką kaniuli (jedno wkłucie specjalnej, cienkiej, elastycznej rureczki).
Jednak niezależnie od wybranej metody, osiągnięte rezultaty są bardzo podobne. Kaniula daje tylko większe szanse uniknięcia siniaków w miejscu iniekcji. Po zakończeniu wstrzyknięć, preparat jest przez lekarza odpowiednio rozmasowany w skórze.
Zasadniczo zabieg nie jest bolesny. Jednak na życzenie pacjenta, aby czuł się komfortowo, przed zabiegiem możemy znieczulić skórę, smarując ją kremem znieczulającym Emla.

Już bezpośrednio po zabiegu zagłębienia spłycają się, a cień, tworzony przez fałd skóry ponad zmarszczką staje się o wiele mniej widoczny. Twarz się wygładza, odmładza optycznie i zyskuje bardziej pogodny wygląd. Ponieważ kwas hialuronowy stopniowo zwiększa swoją objętość absorbując wodę, efekt jest jeszcze wyraźniejszy po upływie kilku, kilkunastu dni. Skóra stopniowo się zagęszcza, gdyż podany preparat stymuluje produkcję kolagenu, a więc całkowity, uzyskany przez pacjenta efekt jest bardzo przyjemny wizualnie: bruzdy ulegają spłyceniu, skóra gęstnieje i jest wyraźnie ujędrniona, a twarz wydaje się pogodniejsza w wyrazie.  Osiągnięty tym sposobem efekt, zazwyczaj utrzymuje się zwykle od 6 do 12 miesięcy. Decyduje o tym wiek pacjenta, rodzaj użytego preparatu, tryb życia i ogólna kondycja. Sam zabieg można powtarzać, a do kolejnych wstrzyknięć używa się już mniejszych ilości preparatu, z uwagi na zwiększenie objętości kolagenu w skórze.

Bezpośrednio po zabiegu w miejscach nakłucia mogą pojawić się zaczerwienienia, lekki obrzęk czy drobne krwiaczki.  Dolegliwości te powinny ustąpić samoistnie w ciągu kilku dni. Aby osiągnąć ten efekt należy pamiętać o wcześniejszym odstawieniu wszelkich leków zmniejszających krzepliwość krwi oraz aspiryny. Dobrze jest również wypijać duże ilości wody, pamiętając, że kwas hialuronowy służy do jej wiązania. Dla utrzymania długotrwałego efektu należy stosować kremy ochronne z wysokim filtrami przeciwsłonecznymi, a także zaplanować zabiegi rewitalizujące skórę, jak peelingi medyczne czy mezoterapia (kwasem pirogronowym, glikolowo-salicylowym, glikolowym).

Przeciwwskazania do zabiegu:
    choroba i terapia autoimmunologiczna,
    nadwrażliwość na składniki preparatu,
    skłonność do tworzenia się przerośniętych blizn,
    stany zapalne skóry,
    ciąża i karmienie piersią.

You might also likeclose