Przygotuj się do Sylwestra !

Nadeszła jesień, a z nią wzmożona potrzeba zadbania o cerę. Odbijają się na niej bowiem nie tylko działania czynników zewnętrznych, niezależnych od nas, ale także te, na które mamy wpływ. Cudowny urlop Więcej

Medycyna estetyczna odcinek 4. Kwas hiauloronowy na zmarszczki

Specjalnie dla osób, które obserwują efekty starzenia się twarzy i myślą o rozpoczęciu działań, mających na celu zapobieżenie im lub ich usunięcie, przedstawiamy informacje, dotyczące zabiegów odmładzających z zastosowaniem kwasu hialuronowego, wprowadzanego Więcej

Medycyna estetyczna ocinek 3. Kwas hiauloronowy

W życiu wielu osób nadchodzi moment, kiedy zaczynają zastanawiać się nad możliwością poprawy natury. Czasami wynika to z upływającego czasu, czasami z pewnych niedoskonałości, które stają się naszym udziałem. Co zrobić, by Więcej

Medycyna estetyczna. Odcinek 2- Botoks

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat odmładzania za pomocą botoksu. Postaramy się przybliżyć Państwu wszelkie niezbędne szczegóły oraz rozwiać wątpliwości, dotyczące bezpieczeństwa, bolesności, przeciwwskazań czy też samego przebiegu tej terapii. Więcej

Medycyna estetyczna odcinek 1. Wstęp

Piękny i młody wygląd jest dla wielu osób bardzo ważnym aspektem funkcjonowania. Chcemy prezentować się dobrze, bo zapewnia to powodzenie w sferze prywatnej, a także – nierzadko –zawodowej. Pierwsze wrażenie, które robimy Więcej

 

Medycyna estetyczna ocinek 3. Kwas hiauloronowy

makijaz9

W życiu wielu osób nadchodzi moment, kiedy zaczynają zastanawiać się nad możliwością poprawy natury. Czasami wynika to z upływającego czasu, czasami z pewnych niedoskonałości, które stają się naszym udziałem. Co zrobić, by wyglądać pięknie i młodo? Jak uczynić twarz bardziej symetryczną, proporcjonalną? Istnieje wiele sposobów, gdyż liczne są nasze potrzeby. Dziś zajmiemy się omówieniem zabiegu, który modeluje, podkreśla i upiększa nasze usta.

Spoglądamy w lustro i dostrzegamy, że wargi nie są proporcjonalne lub też  są zbyt wąskie, a ich kontur się rozmywa. Czy można coś z tym zrobić? Odpowiedzią na to pytanie jest jedna z popularniejszych obecnie metod poprawiania wyglądu, czyli modelowanie ust: wypełnianie ich, powiększanie objętości i korekta konturu. Na początek istotna informacja: oto prezentujemy Państwu zabieg, który może być wykonywany bez względu na wiek Pacjenta. Przecież i u osób młodych w wyglądzie tej części ciała może występować dysproporcja. Najczęściej dotyczy ona wtedy zbyt słabo wykształconej górnej lub dolnej wargi. W wieku późniejszym Pacjenci oczekują zwykle nieco większej interwencji: poprawy dysproporcji (jeśli występuje) oraz korekty konturu warg, a także likwidacji zmian, wynikających z postępującego procesu starzenia się, którego objawem jest odwodnienie czerwieni wargowej, drobne zmarszczki wokół ust czy opadanie ich kącików. Efekty, które osiągamy za pomocą zabiegu, wykonanego poprzez ostrzyknięcie kwasem hialuronowym, są miłe dla oka: usta stają się pełniejsze, lepiej nawilżone, odzyskują kolor i młodzieńczą jędrność. Dodatkowo powiększenie objętości ust powoduje, że dookoła nich znikają małe i większe zmarszczki, co daje ogólny efekt odmłodzenia.

Okolice ust są bardzo wrażliwe, więc często Pacjenci obawiają się, że wykonywane wokół nich zabiegi będą bolesne. Bywa to powodem rezygnacji z nich. Nic bardziej mylnego! W salonie kosmetycznym Nowa Ty dbamy nie tylko o wygląd naszych Klientów, ale również o ich komfort i dobre samopoczucie. W związku z tym proponujemy Państwu znieczulenie przy pomocy kremu znieczulającego, co pozwoli na bezstresowe poddanie się modelowaniu. Informujemy dodatkowo, że podawany Pacjentom kwas hialuronowy jest preparatem syntetycznym, niezwykle rzadko wywołuje więc reakcje alergiczne.

Kolejny z sygnalizowanych przez Pacjentów niepokojów dotyczy samego przebiegu korekty ust. Postaramy się więc przybliżyć Państwu najistotniejsze informacje w tym zakresie. Bardzo ważny wydaje się fakt, że modelowanie ust nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań. Jest to jeden z tych zabiegów, które można wykonać w przerwie na lunch. Powinno się jedynie unikać intensywnego nagrzewania ciała (a więc nie korzystać w danym dniu z sauny, solarium czy naturalnego opalania) oraz wysiłku fizycznego. Nie należy również zażywać aspiryny i stosować leków przeciwzapalnych na około 3 dni przed zabiegiem, a bezpośrednio przed nim trzeba zmyć makijaż z ust.
Preparat kwasu hialuronowego jest wstrzykiwany przez lekarza w skórę właściwą przy pomocy bardzo cienkiej igły. Ogranicza to dość istotnie ewentualną bolesność. Sam zabieg trwa zwykle ok. kilkunastu minut. Preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy, wygładzając zmarszczki lub modelując kontur ust. Efekty prawidłowo wykonanego zabiegu nie powinny być zbyt widoczne, chyba że Pacjent ma takie życzenie. W salonie kosmetycznym Nowa Ty dbamy, by Państwa usta zachowały naturalny wygląd i unikamy ich przerysowania.

Efekty wykonanego zabiegu są widoczne praktycznie natychmiast. Natomiast cierpliwe odczekanie kilku dni pozwoli nam w pełni cieszyć się proporcjonalnymi, pięknymi w kolorze, młodymi ustami. I tak przez 8 do 12 miesięcy, a czasami nawet dłużej. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu – efekt utrzyma się przez taki czas, jakiego potrzebuje nasz organizm do całkowitego zmetabolizowania preparatu. Należy również podkreślić jedną, bardzo istotną sprawę: nawet po całkowitym zaniku wstrzykniętego kwasu hialuronowego, usta będą wyglądały lepiej niż przed zabiegiem. Preparat pobudza bowiem nasze tkanki do produkcji naturalnego kolagenu, który bezpośrednio wpływa na młody wygląd. A w razie potrzeby zabiegi można powtarzać.

Podobnie jak przed zabiegiem, również po jego wykonaniu powinno się unikać nadmiernej ekspresji w obrębie ust, jak również dotykania i masowania miejsc iniekcji, a przez około 3 dni – narażenia na przegrzewanie (solarium, sauna, promienie słoneczne). Zalecenia te mają na celu wsparcie Pacjenta w uzyskaniu jak najlepszego i jak najtrwalszego efektu ostrzyknięcia. Po wykonanym zastrzyku mogą wystąpić drobne reakcje zapalne, tj. obrzęk, zaczerwienienie, rumień. Może również pojawić się niewielki krwiaczek. Nie należy się tym jednak przesadnie niepokoić. Jest to objaw charakterystyczny dla każdej iniekcji i powinien ustąpić samoistnie w ciągu kilku dni.

Przeciwwskazaniami do wykonania modelowania ust są ciąża i okres karmienia piersią, stany zapalne lub infekcje (np. opryszczka), skłonności do blizn przerostowych, choroby układu immunologicznego i immunoterapia oraz ewentualna, indywidualna nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

You might also likeclose