Przygotuj się do Sylwestra !

Nadeszła jesień, a z nią wzmożona potrzeba zadbania o cerę. Odbijają się na niej bowiem nie tylko działania czynników zewnętrznych, niezależnych od nas, ale także te, na które mamy wpływ. Cudowny urlop Więcej

Medycyna estetyczna odcinek 4. Kwas hiauloronowy na zmarszczki

Specjalnie dla osób, które obserwują efekty starzenia się twarzy i myślą o rozpoczęciu działań, mających na celu zapobieżenie im lub ich usunięcie, przedstawiamy informacje, dotyczące zabiegów odmładzających z zastosowaniem kwasu hialuronowego, wprowadzanego Więcej

Medycyna estetyczna ocinek 3. Kwas hiauloronowy

W życiu wielu osób nadchodzi moment, kiedy zaczynają zastanawiać się nad możliwością poprawy natury. Czasami wynika to z upływającego czasu, czasami z pewnych niedoskonałości, które stają się naszym udziałem. Co zrobić, by Więcej

Medycyna estetyczna. Odcinek 2- Botoks

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat odmładzania za pomocą botoksu. Postaramy się przybliżyć Państwu wszelkie niezbędne szczegóły oraz rozwiać wątpliwości, dotyczące bezpieczeństwa, bolesności, przeciwwskazań czy też samego przebiegu tej terapii. Więcej

Medycyna estetyczna odcinek 1. Wstęp

Piękny i młody wygląd jest dla wielu osób bardzo ważnym aspektem funkcjonowania. Chcemy prezentować się dobrze, bo zapewnia to powodzenie w sferze prywatnej, a także – nierzadko –zawodowej. Pierwsze wrażenie, które robimy Więcej

 

Depilacja laserowa Kraków

Depilacja laserowa. Wraz ze zbliżającą się wiosną wiele kobiet dochodzi do wniosku, że warto zainwestować w bezpieczniejszy i bardziej długotrwały sposób depilacji niż klasyczna golarka czy depilacja woskiem Powodem wzrostu zainteresowania taką metodą jest również, zauważalny z każdym nowym sezonem, spadek cen i jej coraz większa dostępność. Usługa, niegdyś zarezerwowana tylko dla mieszkanek wielkich miast, coraz częściej jest wykonywana przez lokalne gabinety kosmetyczne. Jednak na czym polega taka usługa?

Jest to metoda depilacji zbędnego owłosienia za pomocą specjalnego urządzenia, które emitując wiązkę światła laserowego o określonej długości fali, dociera do cebulki włoska. Tam jest pochłaniania przez barwnik. W wyniku tego wiązka laserowa zostaje zamieniona na ciepło, które niszczy te włoski, które są akurat w fazie wzrostu.

 

Warto tu wspomnieć, że bardzo ważne jest doświadczenie kosmetyczki wykonującej ten zabieg bowiem źle dobrana wiązka laserowa może nie tylko nie zniszczyć włoska, ale wręcz uszkodzić naskórek.

Choć ta metoda jest niezwykle skuteczna, jeśli chodzi o pozbywanie się zbędnych wosków, to jednak każda osoba na nią się decydująca powinna zapoznać się z zaleceniami i zakazami dotyczącymi tego zabiegu.

Bowiem, choć zasadniczo laserowe usuwanie włosków jest bezpieczne, to jednak jest niewskazane bądź wręcz zakazane dla osób cierpiących na łuszczyce i bielactwo. Także ci, których skóra ma tendencję do tworzenia się blizn, muszą zapomnieć o tym zabiegu.

Podobne ograniczenie dotyczy tych, których skóra charakteryzuje się licznymi znamionami i przebarwieniami.

Ze względu na specyfikę tej metody, aby osiągnąć upragnione efekty należny poddać się zabiegowi kilkakrotnie. Podczas, gdy cześć włosków jest już widoczna nad powierzchnią skóry, inne wciąż są w fazie wzrostu. To, obok stosunkowo wysokiej ceny zabiegu, jest głównym minusem takiej metody i kwestią, która decyduje o możliwej rezygnacji z zabiegu.

Jednak jednocześnie depilacja laserowa jest jedną z najskuteczniejszych metod, pozwalającą na długotrwałe, bądź wręcz stałe, usunięcie włosków. Kolejną zaletą jest bezbolesność. Oprócz ciepła jakie wytwarza laser, klient nie czuje żadnego bólu czy dyskomfortu.

Jeśli chodzi o skuteczność zabiegu to należy pamiętać, że im ciemniejsze włoski tym skuteczność będzie wyższa. Przeciwna zależność dotyczy koloru skóry – im jaśniejsza skóra, tym większe prawdopodobieństwo, że większa liczba włosków zostanie wyeliminowana już podczas pierwszego zabiegu.

Zasadniczo mówi się o bezpowrotnej utracie owłosienia po zabiegu, jednak nierzadko, po skończonej serii zabiegów, należy ją powtórzyć po kilku lub kilkunastu miesiącach.

Choć zabieg trwa stosunkowo długo – około 2-3 godziny na wybrany obszar – to doskonałe efekty pozwalają zapomnieć o tej niewygodzie.

Warto jednak pamiętać o pielęgnacji skóry także po zabiegu – osłabiona jest łatwo podatna na podrażnienia. Z tego powodu serię zabiegów depilacyjnych planuje się najczęściej na okres jesienny, tak aby cały cykl zakończyć jeszcze przed nadejściem wiosny i lata.

Tym sposobem klientki mogą cieszyć się piękną i gładką skóra kiedy tylko zawitają pierwsze promienie wiosennego słońca.

Zapraszamy do naszego gabinetu.

Depilacja laserowa Kraków

 

 

You might also likeclose