Przygotuj się do Sylwestra !

Nadeszła jesień, a z nią wzmożona potrzeba zadbania o cerę. Odbijają się na niej bowiem nie tylko działania czynników zewnętrznych, niezależnych od nas, ale także te, na które mamy wpływ. Cudowny urlop Więcej

Medycyna estetyczna odcinek 4. Kwas hiauloronowy na zmarszczki

Specjalnie dla osób, które obserwują efekty starzenia się twarzy i myślą o rozpoczęciu działań, mających na celu zapobieżenie im lub ich usunięcie, przedstawiamy informacje, dotyczące zabiegów odmładzających z zastosowaniem kwasu hialuronowego, wprowadzanego Więcej

Medycyna estetyczna ocinek 3. Kwas hiauloronowy

W życiu wielu osób nadchodzi moment, kiedy zaczynają zastanawiać się nad możliwością poprawy natury. Czasami wynika to z upływającego czasu, czasami z pewnych niedoskonałości, które stają się naszym udziałem. Co zrobić, by Więcej

Medycyna estetyczna. Odcinek 2- Botoks

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat odmładzania za pomocą botoksu. Postaramy się przybliżyć Państwu wszelkie niezbędne szczegóły oraz rozwiać wątpliwości, dotyczące bezpieczeństwa, bolesności, przeciwwskazań czy też samego przebiegu tej terapii. Więcej

Medycyna estetyczna odcinek 1. Wstęp

Piękny i młody wygląd jest dla wielu osób bardzo ważnym aspektem funkcjonowania. Chcemy prezentować się dobrze, bo zapewnia to powodzenie w sferze prywatnej, a także – nierzadko –zawodowej. Pierwsze wrażenie, które robimy Więcej

 

Depilacja laserowa – najskuteczniejsza metoda usuwania zbędnego owłosienia

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest w obecnych czasach uważana za najlepszą metodę pozbywania się zbędnego owłosienia. Dzieje się tak z uwagi na fakt, że jej efekty są trwałe, a sam zabieg jest praktycznie bezbolesny (naturalnie należy wziąć pod uwagę indywidualną wrażliwość osoby poddawanej zabiegowi). Nie znaczy to jednak, że aby usunąć całkowicie niechciane włoski, wystarczy odbyć jedną sesję w gabinecie kosmetycznym. Nie jest również prawdą, że to metoda dla każdego. W trosce o komfort, związany z posiadaniem wszelkich informacji na temat tego zabiegu, pragniemy przybliżyć Czytelnikom wiadomości, które mogą być pomocne przy podejmowaniu decyzji, co do wyboru sposobu na pozbycie się niechcianych włosków

Depilacja laserem to jedna z metod fotodepilacji, czyli usuwania włosków za pomocą odpowiednio dobranej wiązki światła. Wiązka ta, skierowana na skórę, wnika do melaniny – naturalnego pigmentu występującego w cebulkach włosów. Pigment ten warunkuje wzrost włosa. Komórki mieszka włosowego, dzięki przepływającej energii, osiągają odpowiednią temperaturę, która powoduje ich spalenie. Doprowadza to do obumierania cebulek włosowych. Można zaryzykować stwierdzenie, że jest to jedna z najistotniejszych informacji o omawianej metodzie. Fakt, że działa ona nie tylko na sam włos, ale przede wszystkim na miejsce, w którym się on wytwarza, daje pełny obraz jej skuteczności.

Należy jednak podkreślić, że nie wszystkie włosy nadają się do usunięcia za pomocą depilacji laserowej, działa ona bowiem skutecznie tylko na włosy, będące w danym momencie w fazie wzrostu. Pocieszająca będzie tu informacja, że w fazie tej znajduje się zawsze ok. 80% – 90% wszystkich włosów. Nie musimy się zatem obawiać, że zabiegowi nie poddała się duża część owłosienia. Są to raczej wartości szczątkowe. Niemniej nie powinno się oczekiwać, że efekty pierwszego  zabiegu będą oszałamiające, ponieważ włoski nie znikną od razu całkowicie i będą pojawiały się te, na które depilacja laserowa nie zadziałała, bo zadziałać nie mogła. Aby się ich pozbyć, należy trochę odczekać i powtórzyć zabieg, kiedy te „uśpione” włoski wejdą w fazę wzrostu. Bywa, że operację trzeba powtórzyć kilkukrotnie. Jednak po pewnym czasie wszystkie włosy powinny zniknąć bezpowrotnie

Czasami zdarza się, że depilacja laserowa sprawia więcej trudności. Dzieje się tak u osób z ciemną karnacją oraz dość jasnymi włosami. Jednak w profesjonalnym gabinecie nie powinno to być problemem. W związku z powyższym właściwym wyborem jest wstępna konsultacja z kosmetyczką, która fachowo określi stan zdrowia skóry, oceni możliwości oraz poinformuje o koniecznych do wykonania przez Klientkę czynnościach, zarówno przed, jak i po depilacji.

Niestety metoda depilacji laserowej nie jest dostępna dla wszystkich. Zasadniczo przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu można podzielić na dwie grupy: trwałe i okresowe.
Do przeciwwskazań trwałych należą: przewlekłe choroby skóry (np. bielactwo czy łuszczyca), cukrzyca, epilepsja, wszczepiony defibrylator lub stymulator serca, nadwrażliwość na światło, zaburzenia pigmentacji skóry, choroby nowotworowe, endokrynologiczne i serca, tendencje do powstawania przebarwień lub bliznowców.
Natomiast przeciwwskazaniami okresowymi są: ciąża, opalenizna, picie herbatek ziołowych (szczególnie dziurawca i nagietka), przyjmowanie leków antydepresyjnych, psychotropowych lub sterydów, zażywanie witaminy A i pochodnych, niektóre, wykonane w przeszłości, zabiegi chirurgiczne lub dermatologiczne, przyjmowanie w okresie ostatnich sześciu miesięcy leków światłoczułych.

Jeśli po przeczytaniu tego artykułu pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości, dotyczące możliwości wykonania zabiegu depilacji laserowej – najlepiej udać się na fachową konsultację do profesjonalnie przygotowanej kosmetyczki.

Do depilacji laserem należy się odpowiednio przygotować. Skóra nie może być podrażniona, więc na kilka dni przed zabiegiem należy stosować kremy nawilżające lub natłuszczające, a przez 2 tygodnie nie należy się opalać, stosować samoopalaczy i balsamów z substancjami samoopalającymi. Przynajmniej 4 tygodnie przed zabiegiem nie wolno stosować depilacji żadnymi innymi sposobami. Powinno się też zakończyć leczenie antybiotykami, picie herbatek odchudzających oraz ziół na bazie dziurawca i nagietka przynajmniej na tydzień przed wizytą w gabinecie. Natomiast bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy, ponieważ w trakcie depilacji laserem będą one ulegały spaleniu, w związku z czym mogłoby dojść do poparzeń naskórka. Przygotowana do zabiegu skóra powinna również być umyta i sucha.

Sam zabieg depilacji laserowej przebiega następująco: na ogoloną, oczyszczoną i osuszoną skórę kosmetyczka przykłada głowicę lasera i puszcza impulsy energii miejsce przy miejscu, by jak najdokładniej usunąć wszystkie włoski. Ponieważ wrażliwość na ból jest kwestią bardzo indywidualną, może się zdarzyć, że pacjent będzie odczuwał lekkie pieczenie lub ukłucie w momencie wysyłania energii. W związku z powyższym podczas zabiegu można zastosować krem znieczulający. Należy jednak pamiętać, że większość laserów posiada  specjalną głowicę chłodzącą, która powinna neutralizować ból niemalże do minimum.

Z uwagi na fakt, że każda skóra indywidualnie reaguje na ingerencję laserową, u jednych osób nie pojawi się żaden dyskomfort po zakończeniu zabiegu, natomiast u innych mogą pojawić się obrzęki, zaczerwienienia i pęcherzyki. Dlatego przez około dwa tygodnie po zabiegu powinno się szczególnie dbać o skórę. Zaraz po zabiegu można powrócić do codziennych czynności. Natomiast należy przez co najmniej 4 tygodnie wstrzymać się od wysiłku fizycznego i opalania, aby ochronić skórę przed powstawaniem przebarwień. Powinno się również zrezygnować z pływania w basenie, ponieważ kontakt z chlorowaną wodą może wysuszać skórę i powodować swędzenie. Zwracajmy także uwagę na skład kosmetyków, które stosujemy na co dzień; alkohol, składnik niektórych kosmetyków, może narazić skórę na podrażnienia. Zaleca się więc smarowanie depilowanych miejsc maścią ochronną (najlepiej zawierającą panthenol), a po zabiegu w okolicach twarzy powinno się zrezygnować z makijażu. Można wykonać go dopiero po zejściu ewentualnego zaczerwienienia.

 

Po depilacji laserowej powikłania zdarzają się niezmiernie rzadko i są to zwykle drobne strupki, pęcherzyki, przebarwienia i odbarwienia skórny oraz infekcje bakteryjne i wirusowe. Wszystkie te powikłania można wyleczyć bez pozostawienia blizn. Po zabiegu uszkodzone włosy pozostają w skórze (są grube i szorstkie) i mogą sprawiać wrażenie, że nadal rosną. Można je ogolić, ale nie ma takiej potrzeby, ponieważ i tak wypadną po około dwóch tygodniach. Skóra staje się wówczas gładka do czasu, kiedy kolejne włosy przejdą do fazy wzrostu. I jeszcze jedno: warto pamiętać, aby po depilacji wypić 2 – 3 litry wody.

 

Mamy nadzieję, że udało nam się przybliżyć Państwu wszelkie szczegóły zabiegu depilacji laserowej, rozwiać wątpliwości i obalić ewentualne mity na ten temat. Gabinet kosmetyczny Nowa Ty z prawdziwą przyjemnością zaprasza na fachowe konsultacje i do skorzystania ze zdobyczy nowoczesnej techniki w walce ze zbędnym owłosieniem.

You might also likeclose